۱. طراحی سیستم حقوق و دستمزد و اجرای آن

تهیه و تنظیم لیست‌های حقوق و دستمزد پیچیدگی‌های خاص خود را دارند که همین موضوع سبب شده در خدمات حسابداری دپارتمان حسابداری سبحان به‌عنوان یک خدمت مستقل از آن یاد کنیم.

بررسی وضعیت بیمه برای هریک از پرسنل، تهیه اسناد مورد نیاز برای ارسال به سامانه لیست مالیات حقوق، نحوه محاسبات مربوط به پورسانت و اضافه‌کاری و شب‌کاری و تعطیل‌کاری و …  ازجمله چالش‌های این فرایند بخصوص در شرکت‌های بازرگانی، تولیدی و پیمانکاری است.

علاوه بر این بسیاری از شرکت‌ها تمایل دارند تمامی موارد مربوط به حقوق و دستمزد را برون‌سپاری کنند چون حقوق و دستمزد مقوله ای بسیار تخصصی و چالشی می باشد. و کوچکترن اشتباه و یا سهل انگاری و یا حتی ندانستن قوانین، ضربات سنگینی به شرکت وارد می نماید و به غیر از جرائم مربوط تمرکز مدیران را نیز بهم می ریزد. نگرانی دیگرِ مدیران ایجاد تغییرات عمدی در اعداد مربوط به حقوق و دستمزد است که با برون‌سپاری محاسبات، خیال همگی از این بابت راحت می‌شود.

ما در دپارتمان حسابداری سبحان می‌توانیم بهینه‌ترین سیستم حقوق‌ و دستمزد را با توجه به مقتضیات کسب‌وکار و خواسته‌های شما، ایجاد کنیم و در قالب طرح‌هایی با مزایا و هزینه‌های مختلف در اختیار شما قرار بدهیم.

 

 

۲.کنترل حسابها و پرداخت های بیمه ای

همان‌طور که می‌دانید بسیاری از پرداختی شرکت‌ها مشمول بیمه می‌شوند و باید مبالغ بیمه آنها پرداخت شود، به همین دلیل هر سال بخشی از تمام شرکت‌ها توسط بیمه حسابرسی می‌شوند.

جالب است بدانید در بسیاری از شرکت‌ها بخصوص شرکت‌های پیمانکاری و تولیدی، مبالغ مربوط به بیمه با اختلاف زیادی از مالیات بیشتر است. نکته مهم اینجاست که پس از صدور مالیات، شما فرصت اعتراض و درخواست بررسی مجدد پرونده را دارید، اما شرایط دادرسی در حسابرسی بیمه بسیار ضعیف و محدود است، بنابراین احتمال کمی وجود دارد تا نتایج پرونده شما تغییر کند.

پس بهتر است قبل از حضور حسابرسان بیمه آماده باشید؛ تا مواردی را که ایجاد مشکل می‌کنند، شناسایی و در صورت لزوم اصلاح کنید. به‌عنوان مثال اگر تفکیک‌های لازم در فاکتورها انجام نشده باشد شما باید برای مواردی که نیاز نیست هم بیمه پرداخت کنید.

ما در دپارتمان حسابداری سبحان مطابق قوانین تأمین اجتماعی و بخش‌نامه درآمدی، اسناد را بررسی می‌کنیم؛ سپس همه تغییرات لازم را انجام می‌دهیم تا ریسک پرداخت بیمه‌های سنگین را برایتان به حداقل برسانیم.

  1. سایر خدمات اداری و پرسنلی
    دپارتمان مالی و حسابداری سبحان خدمات پرسنلی زیر را نیز به صاحبان کسب و کارها ارائه می نماید:

تنظیم قراردادهای کار مدت معین و دائمی و پایان خدمت کارکنان و سایر موارد مشابه طبق ضوابط مشاوره در خصوص تهیه پرونده پرسنلی به صورت دستی و مکانیزه و نگهداری امن و محرمانه از محتویات آن

مشاوره بیمه تامین اجتماعی و قانون کار
مشاوره ثبت ، تهیه و تنظیم کارکرد کارکنان و ثبت مرخصی ها و غیبت های کارکنان، ماموریت، اضافه کاری و سایر موارد قانونی